αποκατάσταση βλάβης δύο (2) Κλιματιστικών STULTZ CCU 121 Α Τύπου Up Flow με συμπυκνωτές KSV 021 Λ21 του machιne room κτηρίου ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, θα προβεί α) στην Προμήθεια υλικών και β) στην ανάθεση υπηρεσιών αποκατάστασης των βλαβών | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου, για την αποκατάσταση βλάβης  δύο  (2)  Κλιματιστικών STULTZ CCU 121 Α Τύπου Up Flow με συμπυκνωτές KSV 021 Λ21 του machιne room κτηρίου ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, θα προβέι  α. στην Προμήθεια υλικών  και  β. στην ανάθεση υπηρεσιών αποκατάστασης των βλαβών ήτοι :

Για την 1ο  Κλιματιστικό

η προμήθεια υλικών αφορά : Αντικατάσταση της βαλβίδας εκτόνωσης , Αντικατάσταση του τριφασικού ρελέ , πλήρωση με 3 kg ψυκτικού υγρού R407C προϋπολογιζόμενης συνολικής δαπάνης 596,70€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 17%

η παροχή υπηρεσιών από ειδικό  Ψυκτικού  για την επισκευής του  κλιματιστικού μαζί με τον καθαρισμό του  δικτύου του κυκλώματος σωληνώσεων τον εντοπισμό της  διαρροής με άζωτο, και εγκατάσταση των ως άνω υλικών, προϋπολογίζεται στο ποσόν των 340,00 €, συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 17%.

Για το  2ο  κλιματιστικό

Υπάρχει βλάβη, τα αίτια της οποίας πρέπει να διερευνηθούν από ειδικό ψυκτικό, και αφού γίνει η διάγνωση  των αιτιών αυτών, να προκοστολογηθεί  η αποκατάσταση  της  βλάβης. Για την  παροχή των υπηρεσιών αυτών, προϋπολογίζεται το ποσόν των 230,00€.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον, για την υποβολή προσφοράς , να μας ενημερώσουν μέχρι και την Δευτέρα, 26-02-2018 και ώρα 11:00π.μ  επικοινωνώντας με το Γραφείο του Περιφερειακού Τμήματος Τεχνικής Υπηρεσίας,  (Διεύθυνση:Λόφος Παν/μίου Αιγαίου κτήριο Διοίκησης  (όνομα υπαλλήλου : Νικος Μιχαλάκης    τηλ.  επικοινωνίας 22510  36951 &   36 958) ή με ηλεκτρονική αποστολή στο e mail: mihalakis@aegean.gr.

21 Φεβ 2018

Προκηρύξεις Διαγωνισμών