«Τσάντες από σωσίβια: προσεγγίζοντας το μεταναστευτικό μέσα από το πρίσμα του κραφτιβισμού και της επανένταξης» | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  ΑΙΓΑΙΟΥ

TMHMA ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ

Έλιας Πετρίδου, Επικ. Καθηγήτριας Κοινωνικής Ανθρωπολογίας, Πανεπιστήμιο Αιγαίου, με θέμα:

Η ομιλία θα γίνει στο Εργαστήριο Εθνογραφίας, κτήριο ΑΤΕ, Μυτιλήνη, την Τετάρτη 28 Nοεμβρίου 2018 στις 20:30. Θα ακολουθήσει συζήτηση.

Τα σεμινάρια είναι ανοικτό σε κάθε ενδιαφερόμενο.

Διαλέξεις

Μυτιλήνη, κτήριο ΑΤΕ, Εργαστήριο Εθνογραφίας