ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ: ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ, ΕΜΠΟΔΙΑ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ: ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ, ΕΜΠΟΔΙΑ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ

Εσπερίδα με θέμα τις Γυναίκες πανεπιστημιακούς

Μυτιλήνη 7/5/2019

Την Παρασκευή 10/5/2019 η Πρυτανική Αρχή του Πανεπιστημίου Αιγαίου, σε συνεργασία με την Επιτροπή Ισότητας των Φύλων του ιδρύματος («ΑΙΓΑΙΟ 50:50, Ισόρροπη Συμμετοχή»), διοργανώνει στη Ρόδο Εσπερίδα - Στρογγυλό Τραπέζι με θέμα «ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ: ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ, ΕΜΠΟΔΙΑ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ».

Στην Εσπερίδα συμμετέχουν οι:

• Χρυσή Βιτσιλάκη, Καθηγήτρια, Πρυτάνισσα του Πανεπιστημίου Αιγαίου.
  • Δήμητρα Κογκίδου, Καθηγήτρια, Πρόεδρος της Επιτροπής Φύλου και Ισότητας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
  • Ελένη Μαραγκουδάκη, Αφυπηρετήσασα Αναπλ. Καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.
  • Διονύσης Γουβιάς, Αναπλ. Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αιγαίου.
  • Αναστασία Αναστασάκη, Υπ. Διδακτόρισσα του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Συντονίζει και παρεμβαίνει η Μαρία Γκασούκα, Καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Κτήριο ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ (Λεωφ. Δημοκρατίας 1), στην Αίθουσα «John Dewey» (Αμφ. 1ου ορόφου), με ώρα έναρξης 18:30.

Στο τέλος της εκδήλωσης θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Ημερίδες

Ρόδος

Ρόδος, Κτήριο ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ (Λεωφ. Δημοκρατίας 1), στην Αίθουσα «John Dewey» (Αμφ. 1ου ορόφου)

Παρασκευή, 10 Μάιος, 2019 - 18:30 εώς 21:30