Επιστημονικό Εργαστήριο «Οικονομικές κρίσεις και κρίσιμες αποφάσεις: Στιγμές της μεταπολεμικής ελληνικής οικονομικής ιστορίας» | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΠΕΜΠΤΗ 21 Ιουνίου, 20:00 Ξένη βοήθεια και ξένη παρέμβαση: το σχέδιο Μάρσαλ και η μεταπολεμική ανασυγκρότηση της ελληνικής οικονομίας Ομιλία του Ανδρέα Κακριδή, επιστημονικού υπευθύνου του Ιστορικού Αρχείου της Τράπεζας της Ελλάδος ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 Ιουνίου, 18:30 Η πορεία προς την Κρίση του 2009-10: αφορμές και αίτια Ομιλία του Χρυσάφη Ιορδάνογλου, καθηγητή στο Πάντειο Πανεπιστήμιο

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 Ιουνίου, 20:00 Οικονομικές κρίσεις και κρίσιμες αποφάσεις Στρογγυλή Τράπεζα Συμμετέχουν οι Χρυσάφης Ιορδάνογλου (Πάντειο Πανεπιστήμιο), Ανδρέας Κακριδής (Ιστορικό Αρχείο Τράπεζας της Ελλάδος), Χρίστος Μπέλλας (Πανεπιστήμιο Αιγαίου). Συντονίζει ο Βασίλης Αναστασιάδης (Πανεπιστήμιο Αιγαίου)

ΑΦΙΣΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αίθουσα Εκδηλώσεων Εμπορικού Επιμελητηρίου Λέσβου Π. Κουντουριώτη 71, Μυτιλήνη