Σεμινάριο «Αντιμετώπισης Θαλάσσιας ρύπανσης». | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Σεμινάριο «Αντιμετώπισης Θαλάσσιας ρύπανσης».

Ανακοίνωση σεμιναρίου αντιμετώπισης θαλάσσιας ρύπανσης

“Το Εργαστήριο Ποιότητας Περιβάλλοντος και Γεωχωρικών Εφαρμογών” του Τμήματος Ωκεανογραφίας και Θαλασσίων Βιοεπιστημών, στα πλαίσια του προπτυχιακού μαθήματος  “Θαλάσσιας Ρύπανσης“  θα διοργανώσει,  σε συνεργασία  με το Γραφείο Προστασίας Θαλάσσιου  Περιβάλλοντος του Λιμενικού Ταμείου Λέσβου και του αντίστοιχου γραφείου του Λιμενικού Σώματος την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου του τρέχοντος έτους από 13.00-15.00  σεμινάριο «Αντιμετώπισης Θαλάσσιας ρύπανσης».

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του επιβατηγού Λιμένα Μυτιλήνης και του Λιμενικού Ταμείου Λέσβου και θα περιλαμβάνει :

• Την  προβολή των μέσων αντιμετώπισης επεισοδίου θαλάσσιας ρύπανσης.
  • Την προβολή περιστατικού θαλάσσιας ρύπανσης και  συναφή διάλεξη από τα στελέχη των ανωτέρω υπηρεσιών.

Για την μετάβαση στις εγκαταστάσεις του  επιβατηγού  λιμένα Μυτιλήνης θα είναι διαθέσιμο το λεωφορείο του Πανεπιστημίου το οποίο θα  αναχωρήσει από τον Λόφο Πανεπιστημίου στις 12.30.

Το  σεμινάριo είναι ανοιχτό  σε όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας.

Για το Εργαστήριο

Δρ. Νατάσσα Νικολάου, Επίκουρος Καθηγήτρια.

Νίκος Χατζηλίας, Πλοίαρχος Ε.Ν Μέλος Ε.Τ.Ε.Π. Πανεπιστημίου.

Εκπαιδευτικά σεμινάρια

επιβατηγό Λιμένα Μυτιλήνης