Συμμετοχή του Τμήματος Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων και Συστημάτων στο Athens Games Festival | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Τμήμα ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ θα συμμετέχει στο Athens Games Festival, 20 και 21 Οκτωβρίου στο HELEXPO, στο Μαρούσι.

Το Athens Games Festival είναι ένα ετήσιο διεθνές συνέδριο για την βιομηχανία ψηφιακών παιχνιδιών με πολλούς εκθέτες και ομιλητές από τον ελληνικό και διεθνή χώρο.

Φέτος διοργανώνεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και φιλοξενεί 80 εταιρείες από ανεξάρτητους δημιουργούς, και 40 ομιλητές από τις μεγαλύτερες εταιρείες της βιομηχανίας όπως Amazon, Google, Ubisoft, Kickstarter, Supercell αλλά και από Έλληνες επαγγελματίες, ακαδημαϊκούς και ερευνητές.

Στα πλαίσια του φεστιβάλ το Τμήμα ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ θα συμμετάσχει με δικό του εκθεσιακό χώρο στην περιοχή των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων (Education Alley) στον οποίο θα παρουσιάζονται επιλεγμένες δουλειές φοιτητών/τριών και ερευνητών/τριών μας.

Περισσότερες πληροφορίες για το φεστιβάλ θα βρείτε στην επίσημη σελίδα του: https://athensgamesfestival.gr/

Εκθέσεις

Αθήνα, ΗELEXPO, Μαρούσι