Aegean Startups 2018 | εκδήλωση ενημέρωσης | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Aegean Startups 2018 | εκδήλωση ενημέρωσης

Έχεις μια ιδέα?

Είσαι φοιτητής/φοιτήτρια του Πανεπιστημίου Αιγαίου?

Μπορείς να κάνεις τον κόσμο καλύτερο!

Σε προσκαλούμε στην ανοιχτή εκδήλωση ενημέρωσης για την νεοφυή  επιχειρηματικότητα (startups) και ειδικότερα για τον διαγωνισμό «Aegean Startups 2018» του Πανεπιστημίου Αιγαίου, για την ανάδειξη έξυπνων καινοτόμων ιδεών επιχειρηματικότητας.

Έχεις μια ιδέα?

Είσαι φοιτητής/φοιτήτρια του Πανεπιστημίου Αιγαίου?

Μπορείς να κάνεις τον κόσμο καλύτερο!

Σε προσκαλούμε στην ανοιχτή εκδήλωση ενημέρωσης για την νεοφυή  επιχειρηματικότητα (startups) και ειδικότερα για τον διαγωνισμό «Aegean Startups 2018» του Πανεπιστημίου Αιγαίου, για την ανάδειξη έξυπνων καινοτόμων ιδεών επιχειρηματικότητας.

• Θα προκαλέσουμε τον προβληματισμό σου και τη δημιουργικότητα σου!
  • Θα συζητήσουμε τις επιχειρηματικές ιδέες σου στο πεδίο του περιβάλλοντος και της αειφορίας, της κοινωνίας, της διατροφής, του τουρισμού, του πολιτισμού, της τεχνολογίας.
  • Θα σε ενημερώσουμε για τον διαγωνισμό Καινοτομίας & Επιχειρηματικότητας του ΠΑ «Aegean Startups 2018”, που βρίσκεται σε εξέλιξη.

Πότε? την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018, στις 15:00- 17:00

Πού? στο Αμφιθέατρο του Τμήματος Γεωγραφίας.

Η νεοφυής επιχειρηματικότητα (startups) αποτελεί μια δυναμική επαγγελματική επιλογή για νέους και ανήσυχους ανθρώπους. Με μια  ενδιαφέρουσα ιδέα, πολλή επιμονή, προσήλωση και πάθος, όλα είναι πιθανά! Και είναι στο δικό σου χέρι!

Η εκδήλωση οργανώνεται από την Μονάδα Καινοτομίας κι Επιχειρηματικότητας (ΜΚΕ) του ΠΑ στο πλαίσιο του μαθήματος «Επιχειρηματικότητα» του Τμήματος Περιβάλλοντος.

Αν. Καθηγητής Ι. Χαραλαμπίδης, Συντονιστής ΜΚΕ ΠΑ

Δρ. Μ. Χατζηαντωνίου, Ε.Δι.Π. Τμήματος Περιβάλλοντος